نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
اموزش طراحي كاتالوگ خدمات طراحي و چاپ
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
آرشيو
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :حامد
تاريخ: ۷ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۷:۴۱

طراحي كاتالوگ به عنوان مهمترين نوع تبليغات اساس يك تجارت موفق است. هر اندازه محصول يا خدمات با ارزشي داشته باشيد، مادامي كه آن را به ديگران معرفي نكنيد، هيچ نتيجه اي بدست نخواهيد آورد. طراحي كاتالوگ به عنوان يك ابزار بازاريابي در تبليغات از اهميت بسيار بالايي برخوردار است از اين جهت كه بايد مجموعه از محصولات و خدمات شما را به خوبي و با طراحي خاص به مشتربان معرفي كند . طراحي كاتالوگ به عنوان ابزاري گويا كه به راحتي قابل حمل و قابل دسترسي مي باشد مي تواند رابط حرفه اي ميان شما و مشتريانتان باشد . طراحي كاتالوگ حرفه اي با طرحي زيبا به راحتي مي تواند محصولات شما را به تصوير بكشد و خيلي آسان تر از توضيحات نظر افراد را بخود جلب كرده و آن ها را توصيف كند .

 

طراحي كاتالوگ حرفه اي

 در تمامي مراحل طراحي كاتالوگ بايد دقت و تخصص به خرج داد تا تمامي اهداف طراحي كاتالوگ نيز حاصل شود . اولين مرحله كه طراحي جلد كاتالوگ است و اولين چيزي است كه نگاه مخاطب را جذب خواهد كرد. طراحان افراگرافيك با خلق اثري خاص و جذاب بازي با رنگ ها را به طور هنرمندانه اي در كنار تصاوير واقعي از برند شركت شما به تصوير خواهند كشيد . در طراحي كاتالوگ توسط كارشناسان افراگرافيك به هيچ عنوان تصاوير تكراي و موجود در اينترنت ديده نمي شود بلكه تمامي تصاوير به طور كاملا واقعي و توسط بخش عكاسي صنعتي انجام از محصولات و خدمات شما انجام خواهد شد .

طراحي كاتالوگ نيازمند عكاسي صنعتي است و مي توان گفت دو عنصر جدايي ناپذير هستند. زماني متوجه اهميت اين موضوع خواهيد شد كه كاتالوگي تاثيرگذار با تصاويري جذاب و واقعي طراحي كرده باشيد و با ارائه كاتالوگ به مخاطبان مشاهده خواهيد كرد كه با ايجاد انگيزه در كاربران مي تواند آنها را به مشتري تبديل كند. تصاوير عناصري قدرتمند در برقراري ارتباط با ذهن مخاطب هستند. بدون شك تصاوير در طراحي كاتالوگ به دليل اهميت بالايي كه در جذب مخاطب دارند بايد با كيفيتي عالي و مرتبط با موضوع طراحي انتخاب شوند. بنابراين مي توان گفت طراحي و چاپ كاتالوگ و عكاسي صنعتي مكمل يكديگرند. در انتخاب تصاوير براي طراحي كاتالوگ به تصاوير تكراري با ابزارهاي بي كيفيت و با استفاده از تصاوير موجود در اينترنت نبايد بسنده كرد چرا كه كيفيت طراحي سايت را تحت تاثير قرارداده و آن را از هدف جذب مخاطب دور خواهد كرد.   هنگامي كه عكسي براي مخاطب جلوه اي تكراري داشته باشد ، توجهش را جلب نخواهد كرد و بالطبع تاثيرگذار نيز نخواهد بود اما زماني كه شما با استفاده از عكاسي صنعتي تصاوير متمايز داشته باشيد با چاپ عكس هاي ديگر قابل مقايسه نيست. اگر نماي تصوير شما بزرگ باشد و پس زمينه قيمت طراحي كاتالوگ را با يك تصوير پوشش دهيد تاثير قابل توجهي در ارتباط با احساس و ذهن مخاطب به واسطه ي قوه بصري خواهد داشت. با رعايت رنگ بندي و هارموني مناسب در پس زمينه ي تصوير و ايجاد جلوه اي خاص به راحتي مي توان پيام خود را به مخاطب مننقل كرد . متوني كه در كنار تصاوير استفاده مي شوند بايد فاصله اي متناسب داشته باشند . زماني كه متن و تصوير در كنار هم استفاده مي شوند با به گونه اي تخصصي تركيب شوند و اجازه دهد تا تصاوير بيشتر خودنمايي و جلوه كنند .

 

صفحه آرايي يا بهتر بگوييم طرح‌بندي (Layout) ، دانشي است كه به آراستن يك سند ، كتاب يا صفحه مي پردازد . صفحه آرايي تنها در آراستن كتاب ها و صفحات كاربرد ندارد بلكه مي توان در نمودارهاي سيستم گردش كار ، الگوها ، شكل خروجي چاپگر نيز از صفحه آرايي استفاده كرد. هنر صفحه ارايي توقف كردن مخاطب و خواننده و جلب توجه او است. صفحه آرايي از اصولي است كه خواننده را براي خواندن و پيگيري و ادامه دادن صفحات ترغيب خواهد كرد. در صورتي اين توانايي با صفحه آرايي ايجاد خواهد شد كه شناخت درستي از مخاطب حاصل شده باشد. بنابراين با توجه به افزايش استفاده و كاربرد صفحه آرايي در جامعه امروزي لازم است صفحه آرايي مورد توجه بيشتري قرار گيرد. براي موفقيت در اجراي صفحه آرايي بهتر و ارزشمندتر نسخ و اسناد انتخاب خدمات ويژه و منحصربفرد همچون خدمات صفحه آرايي شركت افراگرافيك ضروري است. پيشنهاد مي كنيم نمونه كارهاي صفحه آرايي را مشاهده كنيد. "صفحه آرايي" و يا "لي اوت" از هنرهاي گرافيك است كه با استفاده از عناصر نوشتاري و تصويري روابطي مناسب و موزون بصري در فضاي مورد نظر ايجاد خواهد كرد.در گذشته و تاريخچه "صفحه آرايي" سومري ها مطالب و مفاهيم خود را بر روي لوح هاي گلي مي نوشتند . صفحات كتاب هاي اوليه به صورت خشت هاي گلي بر روي ديوارهاي اتاق نصب مي شد سپس از پوست حيوانات براي توليد كتاب موردنظر استفاده مي كردند و با گذشت زمان و پيشرفت تكنولوژي كتاب هاي كاغذي توليد شد. هدف از صفحه آرايي كتاب يا روزنامه ها ايجاد انگيزه بيشتر براي خواندن ، راحتي در خواندن و ايجاد زيبايي با به كارگيري عناصر بصري است. صفحه آرايي مناسب و شكيل بايد خواننده و مخاطب را راغب كند . يك صفحه آرايي استاندارد در توسعه و رشد فرهنگ تاثير شگرفي خواهد داشت و ذائقه بصري خوانندگان را نيز تحت تاثير قرار داده و اصلاح يا تقويت مي كند. در صفحه آرايي به دليل پي در پي بودن آرايش صفحات كتاب ها ، روزنامه ها و مجلات براي برقراري هماهنگي بايد به مجموعه صفحات توجه كرد. در واقع در اينجا اين نكته متذكر مي شود كه قطع ، موضوع و مخاطب كتاب بايد براساس چهارچوبي استاندارد و كرسي بندي مناسبي قرار گيرند. صفحه آرايي هر صفحه نيز براساس اين شبكه بندي انجام مي شود و براي داشتن يك شبكه بندي مناسب ضرورت دارد كه فضاي صفحه داراي تناسبي موزون و چشم نواز باشد. ابعاد صفحات كتاب هاي موجود عموماً مطابق اندازه هاي طلايي و يا بسيار نزديك به آن است. براي انجام صفحه آرايي بيش ازهر چيز به تصميم گيري قاطع، ثبات و برنامه ريزي نياز است، چرا كه هدف از صفحه چيني روزنامه ،ايجاد انگيزه بيشتر براي خواندن، سهولت در خواندن و ايجاد زيبايي با به كارگيري عناصر بصري معقول در جذب خواننده است. سئو صفحه آرايي خوب و مناسب با موضوع كتاب ميتواند رغبت خواننده و مخاطب را افزايش دهد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ